повернутися Ї-дискусія

Тарас Базюк

Знову за старе

Депутати пропонують поділити цвинтар на кладовище і пантеон

Під час учорашнього засідання сесії міської ради депутати несподівано повернулися до теми польських військових поховань на Личакові. Депутат Зеновій Криворучко зачитав звернення до міської ради, підписане істориком Ярославом Дашкевичем і політв’язнем Юрієм Шухевичем, про якнайшвидше вирішення цього питання, а також проект змін до рішення, ухваленого у травні цього року, яке звелося до того, щоби поділити ці поховання – на власне цвинтар і пантеон польської зброї.

Під проектом поправки, за словами пана Криворучка, поставили підписи 66 із 90 депутатів міської ради Львова, що, на його думку, було вагомою підставою, аби того ж дня розглянути це питання і прийняти рішення. Він аргументував це тим, що проблему поховань треба вирішувати по суті, бо справа і так затягнулася. Однак міський голова Львова Любомир Буняк запропонував не поспішати, а внести питання до порядку денного і розглянути на наступному сесійному засіданні, бо воно не є технічним, а має потужний політичний підтекст. Мера підтримав голова депутатської комісії з військових поховань Василь Білоус, який заявив, що хотів би спочатку прозвітувати про роботу цієї структури, а потім вже вирішувати суть питання. На цю пропозицію пристала і більшість депутатів, яка майже одноголосне вирішили внести питання до порядку денного і розглянути його через два тижні. Під час цих дискусій так і не зачепили теми загального виконання ухвали міської ради про польські військові поховання на Личакові, у якій зазначалося, що сторони провадитимуть консультації з цього приводу до 31 липня.

Для “Газети”

Василь БІЛОУС, депутат міської ради

Деякі політичні сили бояться, що про них забудуть, і їм просто потрібно бути весь час “на плаву”, тому й виносять питання. Проблема є, і її треба вирішувати серйозно, на законних підставах. Не знаю, який переділ може бути, адже є один цвинтар. Що зміниться від того, коли ми його назвемо пантеоном слави – він і так існує.

Зеновій КРИВОРУЧКО, депутат міської ради

У проекті поправки до ухвали йдеться про те, що створено пантеон слави польської о війська і там є елементи, що сягають у глибину століть, наприклад, так званий “меч-щербець” короля Болеслава Хороброго. Ми не проти того, щоби польські військовики лежали тут, але не можуть вони нас принижувати із таких глибин віків. Однак як може бути так: там написано, що вони загинули за незалежність Польщі на нашій території. Це некоректно. І тому варто розділити цвинтар і пантеон. Що воно дасть? У нас є ухвала, яка передбачає демонтаж пафосних елементів. Хай лежать собі солдати, ми їх будемо шанувати, а вони хай шанують нас.

Львівська газета. – 2002. – 20.09.2002