повернутися Ї-дискусія

Поляки подбають про порятунок українсько-польської культурної спадщини

Нам допоможуть сусіди

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Кшиштоф Савіцкі повідомив міського голову Львова Любомира Буняка про намір заснувати фонд для фінансової допомоги з порятунку спільного українсько-польського культурного багатства. Таке рішення було прийнято після того, як побачили, в яких умовах виставляють шедеври європейського живопису, зокрема польського, та усвідомлюючи дуже обмежені можливості Галереї мистецтв. Про свій намір Кшиштоф Савіцкі повідомив міського голову Львова під час зустрічі у Львівській міській раді, а також у листі, переданому Любомирові Буняку. Надалі засновники фонду планують організувати допомогу та порятунок цінних об’єктів як у самому Львові, так і за його межами.

Насамперед фонд запланував подбати про ремонт Львівської галереї мистецтв на вул. Стефаника, а також про реновацію самих картин. Для реалізації цього проекту почали співпрацю з факультетом будівництва Шльонської політехніки в Глівіцах, оскільки основою подальших дій є інвентаризація та в міру докладна оцінка технічного стану будинку і пов’язаних із цим фінансових витрат. Реальним терміном виконання робіт польська сторона вважає весну 2003 року.

Другим важливим завданням поляки вважають пошук спонсорів, які хотіли б узяти участь у фінансуванні ремонту Галереї. Цією темою вдалося зацікавити Войцеха Фібака, який був найліпшим тенісистом світової слави в історії польського спорту . Нині він — найбільший колекціонер живопису в Польщі, має широкі контакти у світі мистецтва не тільки в Польщі, а й у Європі та США. Незабаром Войцех Фібак приїде до Львова на запрошення Польського консульства. Найважливіше в його програмі – зустрічі з директором Галереї Борисом Возницьким та міським головою Львова, під час яких обговорюватимуть потреби Галереї.

Ратуша. – 2002. – 19.09.