повернутися ШУЛЬЦҐЕЙТ

На захист мультикультурної спадщини Галичини

Фото Андрія Кирчіва

У четвер, 12 червня ц.р. Культурно-мистецький центр “Дзиґа” спільно із редакцією Незалежного культурологічного часопису “Ї” провели акцію, присвячену 109-ій річниці від дня народження видатного галицького письменника і графіка Бруно Шульца, убитого в Дрогобичі у 1942 р.

Відкрилася акція інсталяцією Володимира Кауфмана “І ти, Бруно!” на стіні біля входу до КМЦ “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35), після чого у приміщенні Центру відбулася прес-конференція за участю редакторів НКЧ “Ї” Тараса Возняка та Андрія Павлишина, германіста і помічника режисера Беньяміна Ґайслєра (Німеччина) Юрка Прохазька, директора Львівської Галереї Мистецтв Бориса Возницького та директора КМЦ “Дзиґа” Маркіяна Іващишина. Головними темами прес-конференції стали проблеми збереження залишків фресок Б.Шульца у квартирі Калюжних у Дрогобичі і створення на основі колишньої вілли музею і центру поєднання і примирення, а також повернення в Україну фрагментів фресок, викрадених у травні Інститутом “Яд Вашем” (Єрусалим).

Ці ж теми обговорювались і під час круглого столу журналу “Ї”, що відбувся після прес-конференції у Королівських палатах (пл. Ринок, 6) і зібрав близько півсотні львівських інтелектуалів із різних організацій та інституцій. У його роботі взяли участь, крім уже названих осіб, заст. Голови Львівської облдержадміністрації І.Держко, в’язень нацистських концтаборів, учень Б.Шульца А.Шраєр, журналісти польських та українських ЗМІ.

На завершення акції відбулася моновистава сцени-студії “Ґаліціана” за творами Шульца “Цинамонові крамниці” і “Санаторій “Під клепсидрою” у віртуозному виконанні Олександра Оверчука. Учасники акції ухвалили колективне звернення до найвищих посадових осіб України із рядом вимог щодо збереження і повернення мультикультурного надбання Галичини, яке усі бажаючі можуть підписати.