повернутися ШУЛЬЦҐЕЙТ

Проект “Бруно Шульц і мультикультурна традиція Галичини”

12 липня 2002 року - 110 років від Дня народження Бруно Шульца

Джерело: http://www.dialog.lviv.ua/site/news

Бруно Шульц, галицький Кафка, автор "Цинамонових крамниць" та "Санаторію під клепсидрою", залишив по собі у Дрогобичі настінні розписи, зроблені незадовго перед смертю. У травні минулого року віднайдені малюнки на мотиви дитячих казок стали причиною розгортання міжнародного скандалу - частина стінописів Шульца була нелегально вивезена до Ізраїлю. Решта малюнків відреставрована в березні цього року і передана на баланс музею „Дрогобиччина".

Інцидент, пов'язаний з вивезенням стінописів Шульца, болісно вдарив по міжнародному іміджу України, адже ми не знаємо і не вміємо цінити тих, хто творив строкатий космополітичний візерунок Галичини. Тому подія, яка отримала неабиякий міжнародний резонанс, абсолютно не вплинула на офіційну політику та продемонструвала слабкість громадянського суспільства в Україні, яке і не прагнуло захистити власні культурні цінності і власну національну гідність. Шульц і надалі залишається незрозумілим і невідомим для пересічного українця.

У період між 12 липня (110 років з Дня народження) та 19 листопада (50 років з дня смерті) у Львові і Дрогобичі у рамках проекту "Бруно Шульц і мультикультурна традиція Галичини" організовуватиметься цикл інформаційних семінарів та дискусій. Мета цих заходів - наблизити постать Шульца до нашого суб'єктивного розуміння минулого та майбутнього.

12 липня 2001 року о 15.00 у Львівській галереї мистецтв за адресою: Львів, вул. Стефаника, 3 відбудеться відкриття виставки, присвяченої життю та творчості Бруно Шульца.

Проект "Бруно Шульц і мультикультурна традиція Галичини" здійснюється Освітнім ресурсним центром у співпраці з Львівською галереєю мистецтв за сприяння Програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Медіа-патронат - Радіо НІКО 102, 5 ФМ; Інформаційна агенція „Медіа Простір"; Туристично-інформаційний центр м.Львова.

Інтернет-підтримка: партнерська мережа "Діалог".

Контактна особа: Ярина Боренько, директор проекту.