на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Віктор Андрусів, Український інститут майбутнього

Антидержава

Дуже коротко поясню вам, що таке антидержава. Це коли мутити, обналювати, відкатувати, рішати в десятки разів легше ніж спробувати жити чесно. Це, коли навколо тебе існує вся інфраструктура, щоб вкрасти і ухилятись від сплати податків, і взагалі не існує інфраструктури нормально вести бізнес чи управляти. Україна в цьому плані є просто еталоном антидержавності. Всі 27 років ми будували антидержаву, і треба сказати, що дуже навіть в цьому досягли успіху.

Ми намагаємося розвивати UIF не просто як організацію, а як інституцію. Це означає, що ми закладаємо відразу практики, які мають зберігатись тривалий час. І одна з них – це фінансова прозорість. Наскільки це не дешеве задоволення ви можете зрозуміти з того, що, будучи неприбутковою організацією, ми, тим не менше, сплатили минулого року 809 тис грн тільки податків на зарплату. Однак, це реально квіточки на фоні всього іншого.

Як ви знаєте до нас приєднався британський експерт Глен Грант. Ми теж вирішили будувати прозору історію і оплачувати його послуги у валюті на іноземний рахунок. І я вам скажу, що це просто довбане пекло. Щомісяця я маю доводити банку, що я не верблюд, що ми не відмиваємо з ним кошти, що він дійсно фізично існує і ми з ним співпрацюємо і тому подібне. Для цього ми надсилаємо купу дурних документів, після того нам їх вертають, після того ми їх правимо, і це все триває тижнями!!! Але й це вже так сяк ми навчилися робити, хоча витрачаємо купу робочого часу. Однак, останньою краплею для цього поста стало ось що. Ми іноді отримуємо допомогу у валюті на рахунок, і раніше сплачували з неї. Але цього місяця вирішили покласти кошти на рахунок у валюті. Яке ж було моє здивування, коли виявилось, що це не можливо. Спочатку я маю поміняти валюти, покласти на рахунок, а тоді купити її знову!!

Я спочатку злився на Приватбанк і гучно обурювався їм. На що мені поклали інструкцію НБУ на 200 сторінок.

Ні, звісно, я чудово знаю, як робляться справи в Україні. Я легко можу знайти фоп, на який під 8-10% кидати кошти, потім їхати в спеціальні обмінки по вигідному курсу купляти долари, і віддавати їх з рук в руки. Але я @#$% так не хочу!!!

Мораль. Добро і зло, як і все інше, конкурують в звичайних ринкових умовах. Якщо вам в десять разів легше займатись контрабандою, копати бурштин, вирощувати маріхуану, то ви не будете освоювати інженерні чи іт технології, щоб потім створювати свої стартапи! Зрештою, якщо розрив між злом і добром стає гігантським, то зло стає монополістом. Так-от, антидержава – це монополія зла.

2 11 2018

http://hvylya.net/analytics/society/antiderzhava.html