на головну сторінку незалежний культурологічний часопис <Ї>

   www.ji-magazine.lviv.ua
 

Олександр Кочетков, аналітик і політтехнолог

Телетайп: президентський прецедент
або як Україну судять замість Януковича

Знаєте, іронічні співгромадяни і похмурі співвітчизники, що спільного між учорашньою нічною зливою в Києві і судом над колишнім президентом Віктором Януковичем, який проходить теж в столиці?

І те, і інше – повна катастрофа!

Йшов з ефіру через парк Політехнічного університету – повно повалених здоровенних дубів, валяються гілки, листя. Подивився пряму трансляцію суду – прокурори хоча і стоять, але дуби дубами, валять справу під диктовку ушлих адвокатів. І бруду в цьому судовому процесі виливається ніяк не менше, ніж під час зливи хлинуло в бутики Метрограду.

Пропагандистський бруд, ураганними темпами вироблений в Кремлі, ллється на Україну і її громадян. Зауважте, за наші бюджетні гроші!

З перспективою багатомільйонних позовів проти нас в Європейському суді з прав людини! Тобто, піар-позиви влади вже обернулися країні іміджевими і фінансовими втратами.

Вже не знаю, хто саме підкинув ПОПу кислу ідейку щодо суду над президентом-втікачем, але у цих людей явне нетравлення головного мозку.

Хоча фабула виглядає як раз очевидною.

Оскільки з розслідуванням злочинів проти Майдану явно не складалося (якщо не хотіти, то як воно складеться-то?), а в Європі регулярно нагадували, що результативне розслідування необхідно, то пропагандисти при АП придумали: а давайте-но ми по-швидкому засудимо прудкого Януковича та й оголосимо на весь світ про приголомшливу перемогу. Ще й все керівництво країни отримає можливість попіаритися в телевізорі в якості свідків-патріотів – таких собі бездоганних лицарів Революції Гідності.

Коротше, надійніше, ніж навіть «Роттердам +» вийде. Як бюджет на дороги розпиляти.

А ось ні з ким із суддівських ці комбінатори заздалегідь порадитися не спромоглися. Тому що якби поговорили, то дізналися б масу дуже неприємних сюрпризів.

Зокрема, що в цивілізованому судовому процесі беруть участь не тільки прокурори і свідки звинувачення, а ще й адвокати, і свідки, яких запрошують вони, причому, найбільш для нас неприємні. І адвокати ці цілком можуть консультуватися не тільки з Вікіпедією і КК, а й з фахівцями з інформаційних операцій з Кремля. І що в суді, яке б кіно адвокати не крутили, необхідно дотримуватися формальної процедури.

Тому що при розгляді практично неминучого позову Януковича до Європейського суду, там, в першу чергу, буде оцінюватися саме дотримання всіх формальностей, а не абсолютно вірні, але доказово непідкріплені твердження, що Віктор Янукович очолював в Україні організовану злочинну групу.

Особливо з урахуванням того, що ця мафіозна група займалася абсолютно тим же, що і нинішня «законослухняна безкорислива» влада, про що в світі вже неабияк чули. І значна кількість членів злочинної групи рід занять не поміняли, а спокійнісінько і взаємовигідно з цією самою законослухняною українською владою співпрацюють.

Загалом, судовий піар явно пішов владі не в те горло.

Захист взяв на озброєння саме кремлівські тези про те, що в 2014 році в Києві відбувся «державний переворот і збройне захоплення влади».

Виключно «рятуючись від терору (!), практично від геноциду, кримчани змушені були (!!) добровільно провести референдум і приєднатися до Росії. Потім терористи з Майдану, значиться, напали на беззахисних донеччан, які теж не визнали переворот і теж змушені були (!!!) взятися за зброю з шахт і боротися за своє життя». І це знову-таки чисто кремлівська теза про «мимовільно спалахнула громадянська війна в Україні».

І під все це махрове антиукраїнське марення а-ля телеканал «Звезда» по Скайпу з Криму виставляються свідки – учасники антимайдану, які, явно скоса поглядаючи на ФСБ-шників за кадром, бурмочуть, як вони їхали на пізнавальну екскурсію до Києва, а їх автобуси розстрілювали з автоматів, а їх самих правосеки прив’язували до дерев (розп’ятий хлопчик вічний, як і його трусики!) і теж розстрілювали. На смерть. По кілька разів.

Ось тільки ніяких матеріальних підтверджень цього погано завченого мутного потоку не надається. А згадайте, скільки є фото та відеоматеріалів про звірячі побиття майданівців, аварії їхніх машин, скільки пройшло реальних, а не фейкових похорон.

Зрозуміло, що російською позамежною пропагандою нас давно не здивувати. Але навіщо її зносити прямо сюди, до Києва, в Оболонський суд? Функціонуючий за гроші платників податків?!

А потім ЗМІ Росії тиражують гнійні імперські мрії про Україну як про державу, що не відбулася, яка роздирається громадянською війною, на весь світ.

Тиражують не як свої вигадки, а як матеріали судового засідання в Києві – мовляв, навіть «бандерівський суд не зміг встояти проти правди».

Ще раз: все це позорище затіяла і продовжує по інерції крутити наша влада, яка вирішила в свій час попіаритися на швидку руку, і заочно засудити Віктора Януковича, тим самим надавши нашим ворогам пречудову трибуну для пропагандистських маніпуляцій.

Захисники Янковича відриваються по повній, штовхають відверто політичні спічі, на знак протесту залишають зал засіданьЗамість них призначають державних захисників, яким на ознайомлення з багатотомною справою дають лише пару днів, ці підневільні люди прагнуть з участі в такій гнилій справі зіскочити. Знову ж таки, Янукович від них письмово відмовляється, і тоді знову повертаються його захисники, і все сороміцьке кіно починається з початку.

В АП вже зметикували, що піар виходить якийсь з душком, і ПОП весь в білому на білому скакунці якось не вимальовується, тому почали суд підганяти. Почалися сутички між призначеним судом державним захисником і тими, яких собі призначив Янукович. Підтягнули поліцію. Природно, почалися сутички адвокатів Януковича з поліцією… Через те, що Миколі Азарову, свідкові захисту, не дали блиснути українською через ноутбук

Європейські законники будуть дуже вражені, дуже.

Я дивлюся на всю цю ганьбу по телевізору, і в мене якась розумова печія починається, чесне слово! Відчуваю, що якщо так піде, то і вирок оголошувати доведеться теж якось заочно, через сайт генпрокуратури, наприклад. А чого, «в зв’язку з раптовою хворобою всіх наявних прокурорів суд прийняв рішення…».

І я розумію, чому бездарні люди, які нами правлять, зараз начисто програють недоімперіі Азовське море і готуються програти ще й Чорне!

Але позитив, як завжди, присутній. Навіть два.

По-перше, якось не віриться, що ті ж самі безглузді діячі зможуть вибудувати переконливу виборчу кампанію, запустити ефективну машину фальсифікацій, грамотно використовувати адмінресурс. Це вселяє надію.

По-друге, вільно чи мимоволі, але шовковий шнурок розв’язаний, заборонена печатка зірвана. І тепер, незалежно від результату справи Януковича, президентів в Україні судити можна– хоч втекли, хоч хто не встиг. Прецедент називається.

17 08 2018

https://politeka.net/ua/reading/analytics/705388-teletajp-prezidentskij-precedent-ili-kak-ukrainu-...