повернутися Ї: дискусія

Роберто Унгера

Україні потрібен сильний прогресивний проект

11 грудня 2012р. у приміщенні Могилянки Студреспубліка провела  лекцію  всесвітньовідомого соціального теоретика Роберто Унгера (Бразилія) на тему "Україна, Європа та ліві".

Вперше в Києві із лекцією виступив соціальний теоретик, економіст і політик Роберто Мангабейра Унгер. Слід підкреслити, що він є одним із найважливіших голосів соціальної та політичної критики середлівих Америки. Творчість Роберто Унгера поєднує в інноваційномуключі традиції критики Європи та США з досвідом Латинської Америки щодо опору глобальній системі фінансового капіталізму.

Пан Унгер був міністром стратегічного планування в другому уряді президента Лули в Бразилії. Також є  професором Harvard Law School.

 

Дивитись лекцію в оригіналі (англійською)

 

Лекція Роберто Унгера ознаменувала початок реалізації проекту  «Новий старт. Сценарії майбутнього», мета якого полягає у проведенні відкритого конкурсу на пошук оргпроектів (наукових розробок, бізнес- і соціальних ідей), які б розкривали вірогідні сценарії майбутнього України.

http://www.studrespublika.com/foto/news/DSC_0296.JPG

Організатор лекції Студреспубліка. Співорганізатор - Національний університет «Києво-Могилянська академія». Підтримку надав оргкомітет фонду "Стабільна Україна".

http://www.studrespublika.com/foto/news/DSC_0285.JPG

Професор Унгер під час своєї лекції підкреслив, що в Україні не розвивається національний проект, керівництво не може запропонувати серйозну програму. Якщо не створити в Україні сильний проект, тоді сільське господарство буде мати малу додаткову вартість і рівень експорту, відбудеться постійне зниження частки важкої промислової продукції, і вона буде нездатною конкурувати в світовій економіці. Економічна модель базуватиметься не лише на первинній економіці, але на дешевій робочій силі та на експорті трудової робочої сили в інші країни. Такий попередній прогноз. "Це буде катастрофа, таким чином господарюватимуть, при відсутності сильної національної програми". 

http://www.studrespublika.com/foto/news/DSC_0306(1).jpg

Окрім цього, Р.Унгер підняв питання відношення України й Європейського Союзу. Зауважив, що Україні потрібно почати розробляти та впроваджувати сильну національну стратегію ще до приєднання до Європейського Союзу. Спочатку треба скласти план, піднятися, а потім йти в Європу. 

http://www.studrespublika.com/foto/news/DSC_0304.JPG

Унгер розповів про план із 5 пунктів, де потрібно провести реформи:

1. Фінансування: держава повинна мати фінансову базу, а люди повинні мати власні заощадження. Має бути державна інституція, яка займалася б контролем за капіталовкладеннями.

2. Реформа підприємств: повинна бути конкурентна співпраця, щоб підприємства могли утримуватися на певному рівні.

3. Реформа освіти: мала б проходити на всіх рівнях по всій країні. Школи повинні бути під місцевим управлінням, але стандарти повинні бути національними.

4. Соціальні реформи: всі громадяни - соціально зобов’язані. Дані соціальні обов'язки повинні бути альтернативою воєнній службі.

5. Економіка: повинна бути активною, а не пасивною. На сьогодні вона пасивна, оскільки проблемні питання вирішуються в міру їх виникнення.

http://www.studrespublika.com/foto/news/DSC_0276.JPG

Із приводу ситуації в світі професор Унгер зазанчив, що "зараз у світі потрібна реконструкція мислення. Зараз у світі царить універсальна ортодоксія - неолібералізм. Опиратися їй може лише велика, така ж світова, универсалістська модель. Універсальній ортодоксії може протистояти лиши універсальна єресьТепершнє західне суспільство побудовано з трьох складових - неолібералізм, державний капіталізм і узгоджена соціал-демократія. І альтернативи цьому західний світ не бачить".

Наприкінці лекції слухачі мали змогу задати ряд запитань, на які професор дав змістовні відповіді. По закінченню лекції Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський подарував професору Унгеру фірмову "помаранчево-сердешну" футболку Студреспубліки, а доктору Леопольду Шпехту фото з ним із фіналу Студреспубліки-2012

http://www.studrespublika.com/foto/news/DSC_0308.JPG

 

 http://www.studrespublika.com/foto/news/_DSC0092.JPG

 

http://www.studrespublika.com/news/text_news.php?id=2174

 

 

Яндекс.Метрика