повернутися Ї-інформ

http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/31/133508.html

Львівська катастрофа: останні дані

ForUm

Узагальнену інформацію про авіаційну катастрофу у м. Львові на військовому аеродромі “Скнилів” станом на 08.00 год. 31 липня 2002 р., — подала прес-служба Львівської облдержадміністрації.

1. За останніми даними внаслідок катастрофи у Львові на військовому аеродромі “Скнилів” постраждало близько 200 осіб, з них 51 дитина.

На стаціонарному лікуванні перебуває 69 осіб, з них 24 дитини. 14 осіб перебуває у реанімації, 4 з них знаходяться у важкому стані, 1 – у критичному. Потерпілі розміщені в: міській дитячій клінічній лікарні – 8 дітей; клінічній лікарні Львівської залізниці – 1 дитина; військовому госпіталі - - 15 осіб, у т. ч. 2 дітей; міській лікарні швидкої медичної допомоги – 22 осіб, у т.ч. 4 дітей; 8-й міській клінічній лікарні – 20 осіб, у т.ч. 9 дітей; пологовому будинку № 1 м. Львова – 1 особа; обласному кардіологічному центрі – 1 особа; обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих – 1 особа. За наданням амбулаторної допомоги звернулося 100 осіб, в т.ч. 27 дітей, а саме: травмпункт 5-ї міської поліклініки – 48 осіб; травмпункт 8 міської лікарні – 14 осіб; травмпункт лікарні швидкої меддопомоги – 19 осіб; 1-а міська поліклініка – 2 осіб; 2-а міська поліклініка – 10 осіб; поліклініка 3-ї міської лікарні – 4 осіб: поліклініка 5 міської лікарні – 3 осіб.

Обласна станція переливання крові проводить цілодобовий збір донорської крові. Кров здали 517 донорів. Запас крові становить: за еретроцитарною масою – 94 л; плазма свіжозаморожена – 63 л; альбумін – 128 л.

Обласна психіатрична лікарня розгорнула кризовий відділ для допомоги потерпілим, членам їх сімей та родичам. Відділ працює цілодобово за адресою: вул. Коціловського 10. В кризовий центр уже звернулося 44 особи.

Ідентифіковано тіла 74 осіб. Забрано з моргу 71 тіло. На прохання родичів залишаються не забраними 3 ідентифікованих тіла. Залишаються невпізнаними фрагменти решти тіл загиблих.

2. 29 липня відбулося 23 похорони, поховано 36 осіб. 30 липня в області проведено 20 похоронів. Поховано тіла 29 осіб. Усього за два дні відбулося 43 похорони, поховано 67 осіб. Усі поховання проходили організовано за повного сприяння і забезпечення органів влади. Відправлено 5 тіл загиблих у такі області: Херсонську (1 особа), Житомирську (2 особи) та Тернопільську (2 особи). Проводиться робота з організації 31 липня ще 3 похоронів. 1 тіло буде відправлено в Донецьку область.

3. Створені групи із працівників відділів соціального захисту, які здійснюють обстеження родин загиблих. Окремо взято на облік дітей, які втратили батьків (18 осіб, двоє з них стали сиротами). Пенсійний фонд здійснює оформлення пенсій по втраті годувальника. Таких пенсій оформлено 10.

4. Розпорядженням голови Львівської ОДА затверджено розподіл коштів, виділених для проведення першочергових заходів з ліквідації наслідків катастрофи та порядку їх використання.

Кошти у сумі 10 млн. грн. розподілено за наступними статтями:

- 5485 тис. на надання допомоги сім’ям загиблих;

- 2075 тис. на допомогу потерпілим внаслідок катастрофи;

- 250 тис. на відшкодування витрат на ритуальні послуги;

- 250 тис. на відшкодування витрат на надгробні пам’ятники та впорядкування могил;

- 180 тис. на відшкодування витрат на лікування та медичну реабілітацію;

- 553 тис. на витрати на засоби пересування, протезування та реабілітації;

- 32 тис. на відшкодування витрат на бензин організаціям, які були задіяні у ліквідації наслідків катастрофи;

- 500 тис. на відшкодування витрат на аварійно- відновлювальні роботи;

- 675 тис на непередбачувані витрати.

5. Продовжують роботу Державна комісія з розслідування причин катастрофи військового літака у Львові на чолі з Секретарем ради національної безпеки та оборони України Є. Марчуком та обласний штаб з ліквідації наслідків катастрофи. 30 липня члени Державної комісії узяли участь у похоронах у Пустомитівському, Буському та Жовківському р-нах та м. Львові.

6. З виділених за розпорядженням голови ОДА коштів грошову допомогу у розмірі 2 тис. грн. отримали 70 сімей загиблих.

На благодійні фонди продовжують поступати кошти від юридичних та фізичних осіб. Уже надійшло понад 3 млн. 57 тис. грн.

7. На адресу ОДА з регіонів України та ряду іноземних держав продовжують надходити співчуття і пропозиції щодо надання матеріальної, гуманітарної та медичної допомоги, а також реабілітації потерпілих громадян.

Розроблено положення про розподіл гуманітарної допомоги, що надходить.

Уже надійшла гуманітарна допомога від:

- уряду Іспанії: медикаменти та обладнання вагою 1,6 тон, надійшла в онкологічний диспансер;

- Підкарпатського воєводства Польщі: медикаменти вагою 300 кг на суму 26 608 злотих:

- агенції “Сохнут-Україна” (Ізраїль): гіпси та шприци на суму 2,6 тис. грн., надійшли у 8-у лікарню;

- Люблінської міської ради (Польща): медикаменти, передано в онкоцентр;

- Перемиської міська рада (Польща): допомога передається Львівській міській раді;

Уточнюються форми та обсяги допомоги від Посольства Швейцарської Конфедерації (обладнання та медикаменти на суму 254 тис. грн.), Краківської міської ради (Польща), Вроцлавської міської ради (Польща), Об’єднання Українців Польщі, австрійського почесного консульства у Львові, фірми “Лафарж” (Франція), міської ради м. Кемніц (ФРН), міської ради міст-побратимів Рочдейла (Велика Британія) та Фрайбург (ФРН).

Із ряду країн (Іспанія, Німеччина) надходять запрошення щодо реабілітації, оздоровлення та протезування потерпілих у наслідок катастрофи.

8. Впродовж останнього часу основні зусилля діяльності керівництва області спрямовуються на виконання наступних завдань:

- організація похорон;

- надання соціальної та матеріальної допомоги сім’ям загиблих та потерпілим;

- моніторинг сімей загиблих та потерпілих;

- створення відповідної соціально-психологічної атмосфери в області.


http://ukr.for-ua.com/news/2002/07/31/164802.html

Колишній головнокомандувач ВПС звинуватив у катастрофі пілотів Су-27

ForUm

Колишній командувач Військово-повітряними силами України Віктор Стрельников заявив сьогодні журналістам в залі суду у Львові, що причиною катастрофи Су-27 стало порушення пілотами льотного завдання. Він повідомив, що відразу після події подав рапорт про звільнення з лав Збройних сил України. "Нехай не говорять, що Стрельников хотів протриматися на посаді, що він хотів сховатися", - сказав він. Тим часом військовий суд Львівського гарнізону сьогодні відхилив клопотання Генеральної прокуратури про взяття Стрельникова під варту, однак продовжив термін його затримання до 10 днів.

Колишній головнокомандувач заявив, що навіть якби його тепер попросили керувати Військово-повітряними силами, він би ні за що не погодився "при існуючому рівні забезпечення ВПС". "Я - чесний генерал, і моїм рідним за мою службу двічі приходило сповіщення про мою смерть", - сказав В.Стрельников.

Тим часом військовий суд Львівського гарнізону сьогодні відхилив клопотання Генеральної прокуратури про взяття Стрельникова під варту, однак продовжив термін його затримання до 10 днів.

Мотивуючи відмову задовольнити клопотання прокуратури, суддя Володимир Яременко заявив, що прокуратура не змогла надати переконливих доказів безпосередньої провини в авіакатастрофі В.Стрельникова як командувача ВПС, а також указати, які саме нормативні акти, що стосуються організації польотів, він порушив.

Одночасно суд відхилив скаргу адвоката В.Стрельникова Сибірякової, яка просила визнати його затримання незаконним. На думку суду, затримання було проведене відповідно до законодавства.

До кінця середи суд визначить запобіжний захід трьом іншим затриманим, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

За словами судді В.Яременка, термін затримання продовжений для з’ясування обставин справи, зокрема для встановлення причин катастрофи літака, з’ясування, які нормативні документи порушив В.Стрельников і як це пов‘язано з катастрофою.

Суд ухвалив таке рішення, пояснив суддя, беручи до уваги той факт, що В.Стрельников брав безпосередню участь у підготовці цього авіасвята

Нагадаємо, що органи слідства підозрюють головнокомандувача В.Стрельникова і командувача 14-м авіаційним корпусом Сергія Онищенка в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 425 Карного кодексу України - "недбале ставлення військової особи до служби, яке спричинило тяжкі наслідки - катастрофу літака і численні людські жертви". Усього після катастрофи винищувача Су-27 на авіашоу у Львові, яка 27 липня забрала життя 83 людей, затримані 4 високих посадових особи ВПС України.


http://obozrevatel.com.ua/ukr/news.php?id=52430

В авіакатастрофі загинуло 27 дітей

За останніми даними МНС України, ідентифіковані 74 чоловік з 83 загиблих під час авіакатастрофи на аеродромі "Скнилів" у Львові. У той же час уточнені дані про кількість загиблих дітей - 27 (раніше повідомлялося про загибель 23 дітей). Як і раніше не ідентифіковані фрагменти 9 трупів. Продовжується ідентифікація і складання списків загиблих.

Внаслідок катастрофи травмовані 116 чоловік, у т.ч. 26 дітей. Госпіталізовані 75 чоловік, у т.ч. 26 дітей. За станом на 7 годину ранку 31 липня з медичних закладів виписані 6 чол. У важкому стані перебувають 12 чол., у тому числі двоє дітей.

Для вжиття першочергових заходів для ліквідації наслідків катастрофи постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 2002 р. з резервного фонду державного бюджету виділено 10 млн. грн., що надійшли на рахунок Львівської облдержадміністрації. Львівська облдержадміністрація виплатила 70 постраждалим родинам 140 тис. гривень.

Від фізичних і юридичних осіб України на рахунки, відкриті для надання допомоги родинам загиблих, надійшло 3 млн. 57 тис. 987 грн. Бродівський і Буський райони області надали благодійну допомогу медикаментами і продуктами харчування на суму 35 тис. 900 грн. Надійшла гуманітарна допомога медикаментами з Іспанії (вантаж 1623 кг) і Польщі (на суму 33 тис. 800 грн.).

На місці події працює Державна комісія з розслідування причин авіакатастрофи і за фактом загибелі людей, яку очолює секретар Ради національної безпеки й оборони України Євген Марчук.

Допит пілотів Су-27 відкладено

Допити льотчиків Володимира Топонаря і Юрія Єгорова будуть проведені після їх виписки з реанімаційного відділення, заявляє начальник військово-медичного центру ВПС України Петро Мельник. Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" у середу начальник прес-центру Військово-повітряних сил України Анатолій Тобілко, рішення пустити до льотчиків, крім лікарів, тільки рідних, було прийняте П.Мельником у зв'язку зі станом здоров'я В.Топонаря і Ю.Єгорова.

На даний час пілоти перебувають в реанімаційному відділенні військового шпиталю Вінниці, де з ними "працюють травматолог, невропатолог, психотерапевт і інші фахівці". "Виписка з реанімації очікується "не раніше, ніж за 3-4 дні", сказав начальник центру А.Тобілко.

Стосовно пілотів Су-27, який розбився в суботу у Львові, порушено кримінальну справу за ст. 416 КК - "порушення правил експлуатації літальних апаратів, що потягло катастрофу й інші важкі наслідки".

Суд вирішить долю керівників ВПС

Суд західного військового гарнізону в середу вирішить питання, чи залишаться під вартою чотири керівника ВПС, підозрювані в причетності до трагедії під час авіашоу. Засідання суду відбудеться сьогодні приблизно о 14:00 чи 15:00, передає кореспондент "Оглядача" у Львові.

Як повідомлялося, були затримані екс-головнокомандуючий ВПС Віктор Стрельников, екс-командуючий 14-м авіаційним корпусом Сергій Онищенко, його заступник О.Третьяков і помічник керівника польотів у зоні пілотажу Ю.Яцюк. Їх підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених статтями 425 і 416 Кримінального кодексу України - недбале ставлення військової особи до служби, що потягло за собою тяжкі наслідки, і порушення правил експлуатації літальних апаратів, що потягло за собою катастрофу й інші тяжкі наслідки.

Кримінальну справу за фактом катастрофи літака Су-27, що сталася 27 липня у Львові і стала причиною масової загибелі людей, розслідує Головне управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України.

Згідно оприлюдненим Генпрокуратурою попереднім результатам розслідування, причиною авіакатастрофи у Львові стали серйозні прорахунки в організації підготовки і здійснення польотів у Військово-повітряних силах і, зокрема, під час організації демонстраційних заходів у Львові.

Також порушено кримінальну справу стосовно членів екіпажу літака Су-27 - командира літака полковника авіації Володимира Топонаря і пілота-інспектора полковника авіації Юрія Єгорова - за ознаками злочину, передбаченого ст.416 Кримінального кодексу України: порушення правил експлуатації літальних апаратів, що потягло катастрофу й інші тяжкі наслідки.

У той же час одеські льотчики встали на захист керівництва. Як передає "Німецька хвиля", у вівторок в Одесі був розповсюджений відкритий лист військовослужбовців 5-го авіаційного корпусу, у якому вони критикували арешти серед керівництва ВПС. Одеські льотчики сприймають трагедію на аеродромі "Скнилів" як особисте горе, однак вони критично ставляться до кадрових змін у військовому керівництві відразу після катастрофи Су-27, і вони не розуміють рішення про арешт головнокомандуючого ВПС В.Стрельникова.

Львівська облрада перерахувала постраждалим 100 тисяч

Депутати Львівської обласної ради виділять 100 тис. грн. з депутатського фонду облради на допомогу потерпілим внаслідок авіакатастрофи на львівському аеродромі Скнилів 27 липня. Таке рішення було прийняте на засіданні президії облради 29 липня, повідомила прес-служба облради, передає УНІАН.

За інформацією прес-служби, члени президії перерахували також свій одноденний депутатський заробіток на рахунки, відкриті для надання допомоги потерпілим внаслідок авіакатастрофи. Учасники засідання президії звернулися також до депутатів усіх рівнів; підприємців із проханням відгукнутися на людське горе, підтримати морально і матеріально родини потерпілих.


http://www.cupol.lviv.ua/

Незалежні автоперевізники обіцяють безоплатно перевозити родичів та близьких постраждалих

Львівська обласна організація незалежних професійних спілок автоперевізників виступила з ініціативою 4 серпня, на дев"ятий день після катастрофи та на сороковий день після трагедії безоплатно перевозити родичів та близьких загиблих на цвинтарі в межах Львова. Таксі можна буде замовити за телефоном: 39-34-34 або 419-111.

Створена комісія з розподілу гуманітарної допомоги

З метоб раціонального використання гуманітарної допомоги, яка надходить для ліквідації наслідків авіакатастрофи, яка сталась у Львові, наказом заступника міського голови, виконуючого обов"язки директора департаменту гуманітарної та соціальної політики Львівської міськради Ірини Романів створена комісія з розподілу гуманітарної допомоги. Вона здійснюватиме приймання, оптимальний розподіл, облік і контроль за раціональним використанням предметів і коштів гуманітарної допомоги. До роботи комісії залучатимуть представників отримувачів гуманітарної допомоги. Утворена комісія діятиме за адресою: площа Ринок,1, другий поверх, кімната 214. Телефон - 975756.

Куди скеровується допомога: цифри і факти

Заступник голови облдержадміністрації, керівник апарату Володимир Герич Голова Львівської облдержадміністрації Мирон Янків за погодженням з Державною комісією, яка займається розслідуванням причин авіакатастрофи на Скнилівському літовищі, видав розпорядження від 29 липня 2002 р. № 716 щодо розподілу коштів, що виділені Кабінетом Міністрів України на ліквідацію наслідків катастрофи, — повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Відповідно до цього розпорядження передбачено надати грошову допомогу постраждалим та членам сімей загиблих (дітям, батькам, чоловікам та дружинам), особам, які були на утриманні загиблих. Передбачено виділення коштів на реабілітацію, протезування постраждалих, відшкодування витрат на ритуальні послуги та встановлення надгробних пам’ятників, впорядкування могил та інше.

Євген Марчук вважає, що Су-27 був повністю керованим

Всі системи управління літаком СУ-27, а також його двигуни та інші системи літака працювали нормально, літак був повністю керованим, — такий попередній висновок зробила Державна комісія з розслідування причин трагедії на Скнилівському летовищі, – заявив 31 липня на прес-конференції у Львові секретар РНБО Євген Марчук. За словами Євгена Марчука, зараз на території аеродрому знайдено всі частини як винищувача, так і літаків, які він зачепив. Також знайдено прикраси, які були загублені під час пригоди. Всі вони долучені до справи, яка відкрита за цим фактом. Те, що всі бортові системи літака працювали нормально, свідчать і об’єктивні дані приладів та попередні записи розмов пілотів між собою, а також із диспетчерами. Щоправда, Євген Марчук визнав, що ще не всі прилади об’єктивного контролю досліджено, а вивчення деяких з них займе близько місяця, повідомляє “Медіа Простір”.

Поховані всі ідентифіковані жертви львівської трагедії

У середу поховані останні три тіла, ідентифікованих на цей момент жертв авіакатастрофи, що сталася 27 липня під час авіашоу у Львові. Про це повідомив на брифінгу в середу глава Львівської обласної адміністрації Мирон Янків. Крім того, він заявив, що обстежені всі сім’ї потерпілих, а також у середу затверджені списки осіб, що перебувають на стаціонарному і амбулаторному лікуванні. До кінця дня повинні бути виділені гроші тим, хто перебуває на стаціонарному лікуванні, а в четвер - тим, хто на амбулаторному. У середу також підписане розпорядження глави облдержадміністрації про порядок обліку, розподілу і використання гуманітарної допомоги, яка надходить жертвам авіакатастрофи. Створена спеціальна комісія, яка буде займатися тільки цим питанням. У комісію, крім представників обласної і міської влади, ввійшли представники громадських організацій і сімей загиблих. Також М. Янків заявив, що чутки про те, що ніби-то ліки, які прийшли з Іспанії , з’явилися в аптеках міста – вигадка. За його словами, всі ліки знаходяться на складі під контролем. Як нагадує “Інтерфакс-Україна”, катастрофа винищувача Су-27 на авіашоу у Львові 27 липня забрала життя 83 осіб (ідентифіковані 74 тіла, з них 27 дітей), 116 осіб отримали поранення.

Інтерв"ю генерал-полковника авіації Віктора Стрєльнікова

Сьогодні військовий суд Львова вирішив ще десять діб утримувати екс-головнокомандувача військово-повітряних сил України генерал-полковника авіації Віктора Стрєльнікова. Ще до початку розгляду військовим судом справи про законність арешту Стрєльнікова і трьох інших посадових осіб ВПС екс-головнокомандувач ВПС розвіяв різноманітні версії про своє затримання та звільнення з посади. В інтерв"ю Львівській хвилі він сказав наступне: "Після цієї трагедії я подав рапорт міністру оборони про звільнення мене з лав Збройних Сил. А вже потім був указ президента про звільнення мене з посади. Я не хотів би, щоб склалось враження, що я ще хотів утриматись на цій посаді. Говорять - він хотів втекти, а його затримали. Це не так. Я чесний генерал, я чесно пролітав 35 років. У тих умовах, як забезпечуються військово-повітряні сили, я вважаю, що більше керувати ВПС я не буду. Хоч би мене і просили, а просити мене вже не будуть". У ході розгляду справи у суді було відхилене подання заступника генпрокурора про арешт Віктора Стрєльнікова, відхилено також прохання адвоката про звільнення генерал-полковника з-під варти. Військовий суд вирішив ще десять діб утримувати Стрєльнікова під вартою. До виходу з залу суду обвинувачений встиг висловити співчуття родинам загиблих та постраждалих у трагедії 27 липня у Львові, правда, уникнув прямої відповіді на запитання кореспондента про причини трагедії. Генерал-полковник Віктор Стрєльніков сказав так: "В мене не було можливості висловити співчуття рідним, близьким та друзям тих, що загинули у цій трагедії. А по суті хочу доповісти, що мною було зроблено все, щоб її (трагедії) не сталося. Був організований демонстраційний політ, а не авіашоу. Я вас прошу, на авіашоу заробляють гроші, а це свято 27 липня було сплановане для військовослужбовців 14-ого авіаційного корпусу. Подібне свято проводили в Одесі 6 червня, багато таких свят проводилось. Ви про це знаєте. Про те, що сталось, комісія зробить висновки. Але організаторами було зроблено все, щоб забезпечити безпеку".

Військовий суд Львівського гарнізону вирішив продовжити термін затримання Стрельникова до 10 діб

Військовий суд Львівського гарнізону ухвалив рішення продовжити термін затримання екс- головнокомандувача Військово-повітряних сил Віктора СТРЕЛЬНИКОВА до 10 діб. Як передає кореспондент УНІАН, В.СТРЕЛЬНИКОВА звинувачують у недбалому ставленні військові особи до служби, що спричинило важкі наслідки, і перевищенні службових повноважень - ч. 2 ст. 425, ч. 3 ст. 424 Кримінального кодексу України. Адвокат СТРЕЛЬНИКОВА просив суд визнати затримання незаконним і не вживати жодних мір запобіжних заходів проти В.СТРЕЛЬНИКОВА. Суд це клопотання відхилив.

Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар терміново повернувся до Львова

Глибоко переживаючи скнилівську трагедію, Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар терміново повернувся до Львова з Італії, щоб бути зі своїми вірними, співгромадянами у ці важкі дні, - повідомив прес-секретар Глави УГКЦ отець Юрій Саквук. Вже у перший день після повернення Любомир Гузар відвідав один з травматологічних центрів, в якому надають допомогу постраждалим під час авіакатастрофи. Блаженніший Любомир також відразу взявся за координацію конкретних дій, спрямованих на духовну підтримку потерпілих. Глава українських греко-католиків зустрівся з головою РНБО України Євгеном Марчуком та з представниками обласної держадміністрації на чолі з її головою Мироном Янківим. Сьогодні впродовж дня Кардинал Гузар відвідував важко поранених у львівських лікарнях.

Консультативну допомогу можна отримати в громадській приймальні кризового центру

Консультативну допомогу можна отримати в громадській приймальні кризового центру при Залізничному райвідділі міліції. Голова громадської приймальні Адам Тарасик розповів радіо Люкс, що ця установа створена для надання безкоштовної допомоги соціального, зокрема, психологічного і правового характеру. Вона працює щодня з 9-ої години ранку до 6-ої години вечора. Телефони кризового центру: 395-401 та 395-462. За словами пана Тарасика, до приймальні можуть звертатися не лише мешканці Залізничного району.

Допомога для Юрка Мотузюка

Для Юрія Мотузюка, батьки якого загинули в трагедії під час авіашоу у Львові, буде відкрито особовий довічний рахунок у "Кредитбанку". Трирічний Юрко залишився сиротою і зараз живе з тіткою. Рішенням "Кредитбанку" від 30 липня на допомогу потерпілим під час авіакатастрофи на летовищі, виділено 100 тис. грн. Також банк ухвалив рішення про адресну допомогу постраждалим, тобто не шляхом перерахування коштів на благодійні фонди, а надання допомоги кожній родині окремо. УНІАН

Львівська облдержадміністрація виплатила допомогу 70 постраждалим сім"ям

Львівська облдержадміністрація виплатила допомогу 70 постраждалим сім"ям 140 тисяч гривень. Від фізичних та юридичних осіб на відкриті рахунки надійшло більше трьох мільйонів гривень. Буський та Бродівський райони надали допомогу медикаментами та продуктами харчування на суму 36 тисяч гривень.

Психотерапевти допоможуть дітям

Під час трагедії на Скнилівському летовищі загинуло більше двадцяти дітей. Набагато більше дітей отримали психологічні травми, які потрібно долати спільно з лікарями. Асистент кафедри психотерапії Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького Роман Кечур повідомив в інтерв"ю радіо Люкс про організацію в місті психотерапевтичного лікування, психотерапевтичних груп для дітей. Вже надійшло кілька десятків звернень. Буде працювати стільки лікарів, скільки потрібно,- запевнив пан Кечур. Психологи та психотерапевти допоможуть всім, хто звернеться за допомогою. Нагадаємо телефон, за яким можна отримати психотерапевтичну допомогу: 759-840.

Червоний Хрест допомагає

Продовжують надходити кошти від благодійників на адресу організації Червоного Хреста у Львові. Вчора багато львів"ян принесли постіль, продукти харчування і гроші на потреби постраждалих у авіакатастрофі. Про це повідомив радіо Люкс голова Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста Євген Мацієвський. На сьогодні Червоний Хрест отримав 5850 гривень. Ці кошти переказали благодійники зі Львова, Києва, Херсона, Волині, Кіровограда, Хмельницького, Черкас, Полтави, Чернігова, Запоріжжя і львівське підприємство Інфоком - 1500 гривень. Червоний Хрест розподілятиме фінансову допомогу, коли отримає більше коштів. Наразі зі своїх запасів дитячій та восьмій міській лікарням надано дезінфікуючі розчини, бинти, катетери. Євген Мацієвський сподівається також, що надійде допомога з-за кордону. Зокрема, до Львова дзвонили представники подібних організацій з Німеччини, Латвії та Люксембургу, які пропонують свою допомогу. Протягом кількох днів ця допомога буде у Львові, - запевнив пан Мацієвський.

Сьогодні поховають ще трьох жертв авіакатастрофи у Скнилові

Сьогодні поховають ще трьох жертв авіакатастрофи у Скнилові 27 липня, повідомило радіо Львівська хвиля. Внаслідок катастрофи травмовано 116 осіб, у тому числі 26 дітей. Госпіталізовано 65 осіб, зараз частина з них вже повернулася додому. На лікуванні перебувають 64 особи. У лікарні швидкої допомоги перебуває 21 хворий, семеро - у реанімаційному відділенні. Четверо найважчих хворих підключені до апарату штучного дихання. У восьмій міській клінічній лікарні перебуває 18 хворих, чотири - у відділенні реанімації, двоє у важкому стані, двоє середньої важкості, дві дитини виписані на амбулаторне лікування. У міській дитячій клінічній лікарні перебуває вісім дітей. Стан дитини, яка перебуває в реанімації, є стабільним і середньої важкості. І у клінічній лікарні Львівської залізниці перебуває одна хвора дитина, стан якої стабільний і середньої важкості. У міському пологовому будинку перебуває хвора жінка на сімнадцятому тижні вагітності.

Затверджено порядок виплати допомоги постраждалим та родичам загиблих під час катастрофи літака Су-27

Затверджено порядок виплати допомоги постраждалим та родичам загиблих під час катастрофи літака Су-27 27 липня. Про це повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації. Голова Львівської облдержадміністрації Мирон Янків за погодженням з державною комісією з розслідування причин авіакастрофи на Скнилівському летовищі видав розпорядження щодо розподілу коштів, виділених Кабінетом Міністрів України на ліквідацію наслідків катастрофи. Відповідно до цього розпорядження передбачено надати грошову допомогу постраждалим та членам сімей загиблих (дітям, батькам, чоловікам та дружинам), особам, які були на утриманні загиблих. Передбачено виділення коштів на реабілітацію, протезування постраждалих, відшкодування витрат на ритуальні послуги та встановлення надгробних пам'ятників, впорядкування могил тощо. В розпорядженні детально, по кожній особі чи родині, яка постраждала внаслідок авіакатастрофи, розписано, скільки виділятиметься коштів і на які потреби. Для цього із державного бюджету надійшли кошти у сумі 10 мільйонів гривень. Крім того, найближчим днями будуть проведені зустрічі із постраждалими та членами сімей загиблих, за результатами яких прийматимуться рішення щодо надання допомоги у вирішенні різних матеріально-побутових проблем цих людей, повідомили у прес-службі. (УНІАН)

Розмір виплат допомоги сім’ям загиблих у катастрофі, що сталася в місті Львові 27 липня

1. Діти неповнолітні, які залишилися без піклування обох батьків, у тому числі діти, які до катастрофи мали одного з батьків, – по 50 тис. грн.

2. Діти неповнолітні, які залишилися без піклування одного з батьків, – 25 тис. грн.

3. Діти повнолітні, які залишилися без піклування обох батьків, у тому числі діти, які мали до катастрофи одного з батьків:

3.1. Працездатні – 20 тис. грн.

3.2. Непрацездатні – 30 тис. грн.

4. Діти повнолітні, які залишилися без піклування одного з батьків:

4.1. Працездатні – 10 тис. грн.

4.2. Непрацездатні – 15 тис. грн.

5. Дружини (чоловіки), які овдовіли:

5.1. Працездатні – 15 тис. грн.

5.2. Непрацездатні – 20 тис. грн.

6. Батьки, в яких загинули діти:

6.1. Працездатні – 10 тис. грн.

6.2. Непрацездатні – 15 тис. грн.

7. Особи, які були на утриманні опікуна, який загинув – 15 тис. грн.

Розмір виплат допомоги постраждалим у катастрофі, що сталася в місті Львові 27 липня 2002 року

1. Виплата допомоги постраждалим, що перебувають на стаціонарному лікуванні, – по 5000 грн.

2. Виплата допомоги постраждалим, які перебувають на амбулаторному лікуванні, – 1000 грн.

3. Виплата допомоги постраждалим особам із важкими незворотними формами ушкодження здоров’я – 35000 грн.

4. Виплата допомоги постраждалим тяжко хворим особам (черепно-мозкова травма, складні переломи кінцівок) – 15000 грн.

5. Виплата допомоги постраждалим тяжко хворим особам з ушкодженням здоров’я середньої важкості (травми грудної клітки, черевної порожнини) – 5000 грн.

Окрім цього, здійснюватимуться виплати допомоги на поховання загиблих (по 3000 грн.), на встановлення їм пам’ятників – по 3000 грн., а також на протезування, санаторно-курортне лікування та реабілітацію постраждалих. Виплати проводитимуться з резервного фонду Кабінету Міністрів України.

За останніми даними МНС, внаслідок авіакатастрофи загинули 27 дітей

Внаслідок авіакатастрофи, що сталася о 12 год. 45 хв. 27 липня на аеродромі "Скнилів" у Львові, загинули 83 особи, серед яких 27 дітей (раніше повідомлялося про загибель 23 дітей - УНІАН). Про це УНІАН повідомили у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій. Ідентифіковано 74 особи, в тому числі 27 дітей. Не ідентифіковано фрагменти 9 трупів. Продовжується ідентифікація і складання списків загиблих. Внаслідок катастрофи травмовано 116 осіб, в т.ч. 26 дітей. Госпіталізовано 75 осіб, у т.ч. 26 дітей. Станом на 7 год. 31 липня з медичних закладів виписано 6 осіб. У важкому стані перебувають 12 осіб, з них двоє дітей. Для здійснення першочергових заходів з ліквідації наслідків катастрофи постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 2002 р. № 1085 з резервного фонду державного бюджету виділено 10 млн. грн., які надійшли на рахунок Львівської облдержадміністрації. Львівська облдержадміністрація виплатила 70 постраждалим сім'ям 140 тис. гривень. Від фізичних та юридичних осіб України на відкриті рахунки для надання допомоги сім'ям загиблих надійшло 3 млн. 57 тис. 987 грн. Бродівським та Буським районами області надано доброчинну допомогу медикаментами та продуктами харчування на суму 35 тис. 900 грн. Надійшла гуманітарна допомога медикаментами від Іспанії (вантаж 1623 кг) та Польщі (на суму 33 тис. 800 грн.). На місці працює Державна комісія з розслідування причин авіакатастрофи та за фактом загибелі людей на чолі з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Євгеном МАРЧУКОМ. Координацію заходів з подолання наслідків катастрофи, надання допомоги сім'ям загиблих і постраждалих здійснює заступник голови державної комісії міністр з надзвичайних ситуацій Василь ДУРДИНЕЦЬ.

Міністр охорони здоров"я пообіцяв посприяти у закупівлі комп"ютерного томографа

Перебуваючи у Львові, міністр охорони здоров"я пообіцяв посприяти у закупівлі комп"ютерного томографа для лікарні швидкої медичної допомоги. Про це повідомив лікар-хірург Ярослав Книш. Для цього потрібно вишукати 2,5 млн гривень. У минулорічному бюджеті Львова на купівлю томографа виділялось один мільйон гривень.

У львівських лікарнях надалі перебуває 65 потерпілих

За інформацією радіо Люкс, у львівських лікарнях надалі перебуває 65 потерпілих, у тому числі 20 дітей. Троє дітей перебуває у критичному стані. Львівське обласне управління МВС звернулось з проханням до громадян, чиї родичі чи знайомі зникли 27 липня, звернутися в міліцію для опізнання фрагментів тіл, які були виявлені під час катастрофи на летовищі.

Пожежники Львівщини віддають свій одноденний заробіток жертвам катастрофи Су- 27

Пожежники Львівщини вирішили перерахувати свій одноденний заробіток на відкритий благочинний рахунок у банку "Аваль" для надання матеріальної допомоги сім"ям потерпілих внаслідок катастрофи військового літака Су-27 на Скнилівському аеродромі у Львові. Таке рішення було прийнято ввечері 30 липня на оперативній нараді при виконуючому обов’язки начальника управління Державної пожежної охорони УМВС України у Львівській області, повідомили в Центрі громадських зв’язків Управління державної пожежної охорони Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області. Також управління пожежної охорони готове надати іншу посильну допомогу, яку потребуватимуть сім"ї постраждалих у авіакатастрофі, йдеться в повідомленні. (ForUm).

Стрельников стверджує, що він зробив усе можливе, щоб трагедії не сталося

Екс-головнокомандувач Військово-повітряних сил Віктор СТРЕЛЬНИКОВ стверджує, що він зробив все можливе, щоб трагедії на львівському аеродромі не сталося. Про це він заявив журналістам після засідання Військового суду Львівського гарнізону, який сьогодні ухвалив рішення про продовження терміну затримання екс-головнокомандувача ВПС до 10 діб. За словами В.СТРЕЛЬНИКОВА, "щодо організації авіашоу - все було зроблено для безпеки людей". Також він зауважив, що 27 липня відбувалось не авіашоу, а демонстраційний політ. Екс-головнокомадувач ВПС відмовився коментувати причини трагедії, зазначивши, що висновки зробить державна комісія. В.СТРЕЛЬНИКОВ висловив співчуття родинам загиблих і постраждалих під час трагедії на аеродромі "Скнилів". Він також повідомив, що подав рапорт про звільнення його з лав Збройних Сил раніше, ніж його звільнили. (В.СТРЕЛЬНИКОВ був звільнений з посади Указом Президента України від 27 липня 2002 року - УНІАН). "Я б не хотів, щоб складалось таке враження, що СТРЕЛЬНИКОВ хотів втриматись на посаді", - сказав екс-головнокомандувач. В.СТРЕЛЬНИКОВ вважає, що "в таких умовах" він не може більше керувати ВПС, навіть якщо буде повністю доведена його невинність.

Українська армія допомагає львів’янам грошима та кров’ю

Понад 200 тисяч гривень направили військовослужбовці Збройних Сил України на допомогу постраждалим внаслідок трагедії на аеродромі “Скнилів” Львівської області. Крім того, військовослужбовцями Львівського гарнізону за минулі три доби було здано майже 85 літрів крові. Як нагадує прес-службі Міноборони, у підрозділах, частинах та з’єднаннях Збройних Сил України пройшли офіцерські збори, на яких було прийнято рішення про надання фінансової допомоги постраждалим під час трагедії на аеродромі “Скнилів” Львівської області. Військовослужбовці українського війська сприйняли цю жахливу трагедію як свою особисту. На 10 годину ранку 31 липня вже перераховано 210 тисяч гривень. Зокрема, 85 тисяч зібрано особовим складом Військово- Повітряних Сил ЗС України, свій одноденний заробіток вирішили перерахувати військовослужбовці Військ Протиповітряної оборони ЗС України. З далекої африканської країни Сьєрра-Леоне, де виконують миротворчу місію військовослужбовці 20-го окремого вертолітного загону, також надійшла фінансова допомога у розмірі одноденного заробітку, що склало близько 3 тисяч гривень. Надходження фінансової допомоги триває. У Західному оперативному командуванні Сухопутних військ ЗС України для координації дій та надання допомоги у ліквідації наслідків катастрофи працює оперативна група на чолі з першим заступником командувача військами Західного оперативного командування генерал-лейтенантом Валерієм Фроловим. ForUm

Генсекретар НАТО висловлює глибокі співчуття всім, кого заторкнула трагічна аварія у Львові

Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон зробив 30 липня запис у Книзі співчуттів, яку після львівської трагедії відкрила Місія України при НАТО у штаб-квартирі Альянсу. Як повідомили у прес- службі Міністерства закордонних справ України, Дж.Робертсон, зокрема, висловивши від усього серця глибокі співчуття всім, кого заторкнула трагічна аварія у Львові, зазначив, що "ми не можемо відчути повною мірою горе - його можуть відчути тільки ті, хто втратив своїх близьких. Але ми можемо висловити свої співчуття і наші глибокі почуття солідарності, що ми і робимо". Співчуття висловили також Місії держав - членів і партнерів при НАТО, керівництво Міжнародного секретаріату та Міжнародного військового штабу НАТО. Багато співробітників місій і секретаріату Альянсу зробили записи у Книзі особисто. (УНІАН).


http://www.podrobnosti.ua/accidents/2002/07/31/32238.html

Госкомиссия отвергла несколько версий причин авиакатастрофы во Львове

Государственная комиссия отвергла несколько версий технических причин катастрофы самолета Су-27 во Львове во время проведения авиашоу. Об этом заявил председатель комиссии, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Евгений Марчук.

Он сказал, что комиссия отбросила версию об остановке двигателей и установила, что они работали до удара самолета о землю. Марчук добавил, что на 95% отпала версия о сбое в системах управления и комиссия полностью отвергла версию о попадании птиц в двигатель самолета.

Он отметил, что орнитологическая служба, которая должна была отпугивать птиц, не сделала этого.

Председатель Госкомиссии сказал, что летчики накануне авиашоу были здоровы. По словам Марчука, скорее всего, пилоты совершили ошибку и отклонились от траектории полета, но добавил, что версий причин отклонения от траектории полета очень много, и порекомендовал воздержаться от обвинения в адрес пилотов.

Он отметил, что пилоты катапультировались только через 2-3 секунды после удара о землю.

Подробности
Українські Новини (31/07/2002 16:15)